Adsense ile İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanma serimizin yeni bir yazısına hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere Google Adsense reklamları ile internetten nasıl para kazanabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Hiç vakit kaybetmeden yazımıza geçelim.

Google Adsense Nedir?

Google Adsense, isminden de anlaşıldığı üzere Google şirketine ait olan bir reklam altyapısıdır. İnternette bir yazı okurken veya Youtube üzerinden video izlerken karşımıza çıkan reklamların neredeyse tamamı Adsense reklamlarıdır. E-ticaret sitelerinin, marka ve mağazaların verdikleri çeşitli reklamların sizin internet sitenizde, Youtube kanalınızda veya uygulamanızda gösterilmesi durumunda siz bu reklamlardan gelir elde edersiniz. Elde edeceğiniz gelirler reklam tıklanma oranı, reklamın kategorisi gibi belli başlı bazı etmenlere göre değişiklik gösterir. Önceden belirmek isterim ki daha fazla kazanç elde etmek için çevrenizdeki insanlara veya kullanıcılara reklamınıza tıklamasını söylemeyin. Bunun anlaşılması çok kolaydır ve Adsense hesabınız kalıcı olarak kapatılır, içerisindeki bakiyeniz de yanar.

İnternet Sitenizden Adsense Reklamları ile Para Kazanma

Bir internet siteniz varsa veya kendi sitenizi açmak istiyorsanız gerekli şartlara uyarak Adsense’ye başvuru yaparak sizde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle sitenizin reklam gösterebilmesi için tamamen legal bir site olması gerekiyor. İllegal içeriği bulunan sitelerde onay alma şansınız neredeyse sıfırdır. Eğer şans eseri onay alırsanız bile birkaç hafta sonra hesabınız kapanacaktır. Legal olma durumundan başka hiçbir kesin kural yoktur fakat onay alabilmeniz için sizlere bazı taktikler verelim.

  • Sitenize reklam başvurusu yapmadan önce ortalama olarak en az 15-20 tane içeriğiniz olsun.
  • Sitenizde hiçbir şekilde kopya içerik bulundurmayın. Ekleyeceğiniz makalelerin hepsi özgün olsun, ayrıca sitenize ekleyeceğiniz görsellerin de özgün olması onay alma şansınızı biraz daha yükseltir. Ekleyeceğiniz görselleri direkt olarak arama motorlarından alıp eklemek yerine Pixabay, Canva gibi ücretsiz stok görsel sunan sitelerden indirip görsellere logo, yazı ekleyebilirsiniz.
  • Site temanız karışık, çok fazla renk bulunan bir tema olmasın. Biraz daha sade, insanların rahatça gezinebileceği ayrıca hızlı açılan bir tema kullanın.
  • Site temanız tamamen mobil uyumlu olsun. Bu hem mobil cihazlardan gelen trafiği kaybetmemek adına hem de Adsense onay konusunda sizi ön plana çıkaracaktır.
  • Sitenize gizlilik politikası, hakkımızda sayfası ve çalışır bir iletişim formu eklemeyi unutmayınız.

Youtube Kanalınızda Adsense Reklamları ile Para Kazanma

Bir Youtube kanalınız varsa aynı internet sitesinde olduğu gibi kanalınızda reklamlardan para kazanmanız da mümkündür. Üstelik Youtube kanalınızın onaylanması daha da kolaydır. Kanalınızın para kazanmasını açmak için tek gerekenler:

  • Tamamen legal içeriğe sahip bir kanalınızın olması gerekiyor.
  • Kanalınızın 1000 abone ve üstü aboneye sahip olması gerekiyor.
  • Kanalınızın toplam izlenmesi 4000 saat ve üzeri izlenme süresine sahip olması gerekiyor.

Bu ikisini tamamladıktan sonra kanalınızın para kazanmasını aktif hale getirebilirsiniz.

Mobil Uygulama ile Adsense Reklamlarından Para Kazanma

Kendi mobil uygulamanızı veya oyununuzu oluşturarak sizde para kazanabilirsiniz. Mobil uygulamalardan reklam geliri elde etmek için Adsense değil de Admob kullanmanız gerekiyor. Admob, Adsense neredeyse tamamen aynıdır, sadece Admob’da mobil uygulamalar için reklamlar bulunur. Kazançlarınız Adsense ve Admob beraber gösterilir, yani hem internet sitenizden hem de mobil uygulamanızdan kazandığınız paralar aynı yerde toplanır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sevgiliyi telefona kaydetme-grup isimleri-kırmızı kalp anlamı-kızlara güzel sözler-kızlara iltifatlar