Arama Motorlarında Nasıl Üst Sıralara Çıkılır?

İnternet sitesi olan herkes arama motorlarında üst sıralara çıkmayı ister. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak hem site trafiğimizi yükseklerde tutacak hem de sitemizden kazanacağımız kazancı arttıracaktır. Peki aramalarda nasıl üst sıralara çıkılır? Aslında bu sorunun cevabı basit bir şekilde SEO’dur. Hiç vakit kaybetmeden sizlere birkaç taktik verelim.

Düzenli İçerik Girişi

İlk olarak sitemizle biraz ilgilenmemiz gerekiyor. Toplu şekilde yazılar eklemek yerine bu yazıları günlere bölerek düzenli içerik girişini sağlayabilirsiniz. İmkanınız varsa günlük en az 1 tane makale girişi yapmanız çok faydalı olacaktır. Ayrıca unutmamanız gerekiyor ki, makaleleriniz tamamen özgün olmalıdır. Kopya içerik eklenmesi haline arama motorlarının sitenizi spam olarak görmesine sebep olacaktır.

Arama Motoru Kaydı

Sitenizin arama motorlarında görünmesi için en önemli etkenlerden bir tanesi arama motoru kaydı yapmaktır. Sitenizin site haritasını oluşturduktan sonra Google Search Console, Yandex Webmaster, Bing Webmaster gibi araçları kullanarak site kaydını yapmayı unutmayınız. Site haritanızı ekledikten sonra arama motoru botları site içeriğinizi inceleyecek ve yazılarınızın index almasını sağlayacaktır. Bunlara ek olarak Google Seach Console aracılığı ile sitenizin Google aramalarında kaç defa göründüğünü, kaç kişinin sitenize girdiğini ve hangi kelimelerden sitenizi bulduğu gözükecektir.

Mobil Uyumlu ve Hızlı Tema Seçimi

Son yıllarda arama motorları üzerinden yapılan aramaların büyük çoğunluğunu mobil cihazlardan yapılan aramalar kaplıyor. Bundan dolayı arama motorları sitelerin mobil cihazlarla uyumlu olmasına çok önem veriyor. Zaten sitenizin mobil uyumlu olmaması, mobilden gelen trafiğinizi ve sitede kalma sürelerini düşürecektir. Ayrıca sitenizin hızlı açılması da çok büyük önem taşıyor. Açıklanan verilere göre “Kullanıcılar, 6 saniyeden geç açılan sitelere girmiyor”.

Backlink Almak

Sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkabilmesi için en önemli faktör backlinktir. Bunu biz söylemiyoruz, arama motorları tarafından yapılan açıklamalar söylüyor. Tabi şunu da eklememiz gerekiyor ki kalitesiz bir backlink, üst çıkarmayı bırakın sizi daha da alt sıralara bile çekebilir.

Backlink Nedir, Nasıl Alınır?

Backlink, çeşitli sitelerin yazılarında, sayfalarında sizin sitenizin bağlantısını geçirmesidir. Çeşitli otoriter sitelerden ücretli bir şekilde backlink alabilir, isterseniz de bu işlemi kendiniz yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken backlink eklenmesine izin veren yüksek otoriteye sahip siteler bulmanız. Fakat ücretsiz olarak kendi yapacağınız backlink işlemi biraz riskli olabilir. Yaptığınız backlink işleminin kalıcılığının bir garantisi olmayacağı için sonradan silinen backlink, site sıralamanızı alt sıralara indirebilir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sevgiliyi telefona kaydetme-grup isimleri-kırmızı kalp anlamı-kızlara güzel sözler-kızlara iltifatlar