İnternetten Para Kazanma Yolları 2021

İnternet ortamının bu denli gelişmesiyle beraber internetten para kazanma yolları da oldukça çeşitli bir hal aldı. Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza internetten para kazanmak için neler yapabileceğinizi anlattık. Sizi fazla tutmadan yazımıza geçelim.

Makale Yazarak Para Kazanma

İnternetten para kazanma denilince akla ilk gelen işlerden bir tanesi makale yazarak para kazanmak olabilir. Makale denince hemen gözünüz korkmasın, şu an okuduğunuzun bu yazı gibi yazılardır makale. Sizin tek yapmanız gereken yazacağınız konu hakkında çeşitli araştırmalar yapıp, bilgi edinmek. Eğer akıcı bir dil kullanarak bu edindiğiniz bilgileri yazıya aktarırsanız makaleleriniz satılacaktır. Tabi ki makale yazarken dikkat etmeniz bazı etmenler vardır; öncelikle makalenizde yazım kurallarına uymaya özen göstermelisiniz, yazdığınız tüm makaleler özgün olmalıdır ayrıca yazdığınız makalelerin “Seo Uyumlu Makale” olması sizi ön plana çıkaracaktır.

Makaleleri Nerede Satabiliriz?

Yazdığınız makaleleri Wmaraci, R10, İyinet gibi çeşitli webmaster forumlarında veya internette makale satın alan sitelere rahatlıkla satabilirsiniz. Genel olarak makale fiyatları 100 kelimesi 2 TL minimum fiyat belirlenmiştir yani 500 kelimelik bir makale yazdıysanız makalenizi minimum 10 TL’den satabilirsiniz, bu fiyatı kendi istediğinize göre düzenleyebilirsiniz.

E-Ticaret Yaparak Kazanmak:

İnternetten alışveriş yapmak insanlar için çok büyük bir avantaj haline gelmiş bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre pandemi sürecinde Türkiye’de internetten alışveriş hacmi %91 oranında artmıştır. Belli bir yatırımla beraber sizde ürünlerinizi internetten satmaya başlayabilirsiniz. İnternetten satış yapmaya Trendyol, Gittigidiyor gibi büyük pazaryerlerinde başlayıp daha sonrasında kendi e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz. Eğer ürün almak, stok tutmak istemiyorsanız dropshipping gibi bir alternatifiniz de bulunuyor.

Dropshipping Nedir?

Dropshipping, dilimizde stoksuz satış olarak geçmektedir. Stoksuz satış işleminde siz herhangi bir ürün alıp stok tutmaz, size gelen siparişleri satıcı firmaya yönlendirirsiniz. Satıcı firma bu siparişleri sizin adınıza stok tutar ve kargolar. Bu şekilde satış yapmak için satıcı firmalardan XML dosyası alarak bu dosyayı kendi satış yapacağınız platforma eklemeniz yeterlidir.

İnternet Sitesi Kurarak Para Kazanmak

Eğer bu işi sırf para için değil de ilginizi çektiği için yapacak olursanız bu iş tam size göre çünkü bir internet sitesinden para kazanmaya başlamak için sabırlı olmanız ve sürekli ilgilenmeniz gerekmektedir. Sitenize sürekli yeni makaleler eklemeniz, çeşitli optimizasyonlar yapmanız ve tüm bunları yaparken arama motorlarında üst sıralara çıkmak için sabırlı bir şekilde beklemelisiniz. Siteniz belli bir seviyeye geldikten sonra Google Adsense için başvurarak reklamlardan gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca reklamlar dışında ücretli bir şekilde tanıtım yazıları yayınlayarak da gelir elde edebilirsiniz.

İnternetten para kazanma hakkında çok daha fazla bilgi için “İnternetten Kazanç” kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz. Umarım size faydalı bilgiler verebilmişizdir, herkese bol kazançlar.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sevgiliyi telefona kaydetme-grup isimleri-kırmızı kalp anlamı-kızlara güzel sözler-kızlara iltifatlar