Kesinlikle İzlemeniz Gereken 5 Netflix Dizisi

Malum sıkıcı karantina günlerinde evlerimizde sıkılıyoruz. Bu sıkıcı günlerde en güzel vakit geçirme aktivitelerinden bir tanesi de dizi izlemek diyebiliriz. Bu yazımızda sizler için kesinlikle izlemeniz gereken 5 Netflix dizisini ele aldık. Üstelik bahsedeceğimiz dizileri herhangi bir listeden almadık, hepsini tek tek izledik ve size önereceklerimizi seçtik. Hiç vakit kaybetmeden başlayalım isterseniz, malum bu yazıdan sonra bir an önce dizi izlemeye başlayacaksınız.

Peaky Blinders

 Peaky Blinders (IMDb 8,8)

Şu an yayında 5 sezonu bulunan bu dizi 1900’lü yıllarda baş kahraman olan Thomas Shelby ve ekibinin şehri ele geçirmesini ele alıyor. Tüm bu eşkıyalık hikayesinin yanında aşk temasını da eksik etmiyor. Dizi ilk bölümünden son bölümüne kadar insanı ekran başına kilitliyor diyebiliriz.

la-casa-de-papel

La Casa De Papel (IMDb 8,6)

İspanyol yapımı olan bu dizi 8 tane hırsızın çok dahiyane bir plan ile İspanyol Merkez Bankasını soyma hikayesi anlatılıyor. Her bölümü diğerinden daha da heyecan ve merak uyandıran bu dizinin 5. sezonunun gelmesi planlanıyor. Siz de gerilim dizilerini seviyorsanız bu dizi tam siz göre diyebiliriz.

Ozark

Ozark (IMDb 8,3)

Finans danışmanlığı yapan bir adamın başı kartellerle belaya giriyor. Chicago’da yaşayan aile, kartelin 500 milyon dolarını beş yılda aklaması için Ozark’a yerleşiyor. Bir nevi Breaking Bad ve Narcos karışımı olan bu dizi sürükleyici hikayesi ile kendini izletiyor.

You

You (IMDb 7,8)

Belki de bu listede izlerken en çok ilgimi çeken dizi You olmuş olabilir. Bir aşk hikayesi ile başlayan dizi, ilerleyen bölümlere doğru korku, gerilimi doruklarına kadar hissettiriyor. Caroline Kepnes’in romanından uyarlanan bu dizi gerçekten izlemeye değer.

Snowpiercer

Snowpiercer (IMDb 6,8)

Bu dizinin konusunda dünya, tamamen buzullarla kaplı ve insan yaşamının olmayacağı bir şekil almıştır. İnsanlar kendilerine yaşamak için içerisinde hayvanların, bitkilerin yani dünyada olabilecek her şeyin içerisinde bulunduğu bir tren inşa ediyor. Bu tren hiç durmadan dünyayı dolaşıyor ve dizide insanların hayatta kalma çabasını anlatıyor. Diğer Netflix dizilerinden farklı olarak bu dizinin bölümleri haftalık olarak yayınlanıyor.

YORUMLAR

  1. Vermiş olduğunuz dizilerin hepsini kordineli olarak izliyorum 🙂 harika zaman geçiriyorum.

  2. Bende bu Dizilerin çoğunu izledim. Gerçekten süper filmler

  3. izlediğim en güzel dizilerden vermiş olduğunuz seri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sevgiliyi telefona kaydetme-grup isimleri-kırmızı kalp anlamı-kızlara güzel sözler-kızlara iltifatlar