Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak artık freelancer çalışanlar için çok popüler hale gelmiş, herhangi bir sermaye gerektirmeden yüksek gelirler elde edilebilecek bir iştir. Makale yazmak için sadece yazacağınız konu hakkında gerekli araştırmaları yapmanız yeterlidir. Tabi ki yazılarınızı yazmak için kelime dağarcığınızın da fazla olması gerekiyor. Sizi fazla tutmadan makale nasıl yazılır anlatalım.

Makale Nasıl Yazılır?

Makale denildiğinde çoğu insanın aklına bilimsel yazılar geliyor olabilir fakat bu gözünüzü korkutmasın. Örneğin şu an okuduğunuz bu yazı da bir makaledir. Makalelerinizi yazmaya başlamadan önce makale yazacağınız konu hakkında geniş çaplı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra Ads Kelime Planlayıcı, Neilpatel, Semrush gibi sitelerden yararlanarak anahtar kelime analizi yapmanız gerekmekte. Anahtar kelime analizi belki makalenizin en önemli parçası olabilir. Anahtar kelimele analizi sayesinde yazacağınız konu hakkında insanların arama motorlarında ne şekilde arattıklarını öğrenebilirsiniz. Bulduğunuz anahtar kelimeleri makalenizde çok sık kullanmamaya ve cümle yapısını bozmamaya dikkat edin. Ayrıca makalelerinizi yazarken tamamen özgün olarak yazın, farklı sitelerden kopyala/yapıştır yapmayın. Makalelerinizin özgün olup olmadığını anlamak için İntihal Denetleyici kullanabilirsiniz.

Makale yazarken önem vermemiz gereken bir etmen de Seo uyumlu makale yazmaktır.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo uyumlu makale, sizleri arama motorlarında üst sıralara çıkartacak en önemli etmendir. Makalenizin seo kurallarına uyması için yapmanız gerekenler;

  • Makale başlığınızda anahtar kelimenizi kullanmaya önem gösterin. Konu girişine ekleyeceğiniz başlığınızı h1 başlık olarak kullanın. Daha sonraki alt başlıklarınızı h2 ve h3,h4 başlıkları kullanmaya çalışın.
  • Makale içerisinde kullanacağınız anahtar kelimeleri sıklıkla kullanmamaya dikkat edin. Ortalama 100-150 kelime içerisinde 2 tane anahtar kelime kullanmaya çalışın. Eklediğiniz anahtar kelimeleri kalın veya altı çizili olarak biçimlendirin.
  • Makalelerinizde iç ve dış link kullanmaya çalışın. İç link, makalenin paylaşılacağı site içerisinde bulunan bir sayfa veya yazıyı eklemek, dış link ise site dışında farklı bir sitenin linkini vermektir.
  • Makale içerisine ekleyeceğiniz görsellerde alt etiketi kullanmanız da çok önemlidir. Kullanacağınız alt etiketleri sayesinde arama motorlarında görselleriniz de çıkacak, görsel aramalarından da trafik kazanacaksınız.
  • Yazdığınız makaleleri asla kısa tutmayın. Makaleleriniz en az 300-350 kelime olsun. Kelime sayısını fazla tutmak için gereksiz kelimelerle cümlelerinizi uzatmayın.

Makale Fiyatları Ne Kadar?

Net bir fiyatı olmamakla birlikte genel olarak Türkçe bir makale fiyatı minimum olarak 100 kelimesi 2 TL’dir. Bu fiyat yazdığınız makalenin kategorisine, zorluğuna ve yazdığınız dile göre değişiklik gösterebilir. Tabi ki İngilizce, Almanca gibi farklı dillerde yazılmış makalelerin fiyatları daha yüksek olacaktır.

Makaleleri Nerede Satabiliriz?

İnternette çok sayıda makale satabileceğiniz internet sitesi bulunmaktadır. Ayriyetten makalelerinizi Wmaraci, R10.net, İyinet gibi webmaster forumlarında daha rahat satabilirsiniz. Eğer güzel yazarsanız bir süre sonra çeşitli sitelerden editörlük teklifleri de alabilirsiniz.

İnternetten para kazanma hakkında çok daha fazla bilgi için sitemizi inceleyebilirsiniz. Bol kazançlar.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sevgiliyi telefona kaydetme-grup isimleri-kırmızı kalp anlamı-kızlara güzel sözler-kızlara iltifatlar