Ücretsiz Mobil Uygulama Yapmak – 2021

Ücretsiz mobil uygulama yapmak için yazılım veya kod bilginizin olmasına gerek yok diyebiliriz. Sizde mobil uygulama yapmak istiyorsanız tam olarak doğru adrestesiniz. Tabi ki kod bilgisi olmadan uygulama yapacağımız için çok gelişmiş uygulamalar, oyunlar olmayacak fakat yaptığınız oyun ve uygulamalardan para kazanabileceksiniz. İsterseniz lafı daha fazla dolandırmadan sizlere ücretsiz mobil oyun/uygulama yapımını gösterelim.

Konuya geçmeden önce şunu belirtelim; yapacağınız mobil oyun/uygulamalar üzerinden para kazanabilmeniz için uygulamanızı Google PlayStore’ye yüklemeniz gerekiyor. Eğer yükleme yapacağınız bir Google Play Developer hesabınız bulunmuyorsa tek bir defaya mahsus 25$ ödeyerek Google Play Developer hesabına sahip olabilirsiniz.

Mobil Oyun Yapma Sitesi

Ücretsiz olarak mobil oyun yapmak için QuickApp Ninja sitesini kullanacağız. Öncelikle siteye girdikten sonra sağ, en üst kısımda Register Now! Yazılı butona basarak siteye kayıt oluyoruz. Siteye kayıt olmak tamamen ücretsizdir.

Kayıt olduktan sonra karşımıza direkt olarak “Create New Game” yazılı bir buton çıkacak, butona tıkladıktan sonra önümüze 4 adet hazır oyun şablonu çıkacak. Yapmak istediğimizin oyun şablonunun üzerindeki “Use This Template” butonuna basarak oyunumuzu yapmaya başlıyoruz. Biz en başta bulunan resim tahmin etme oyun şablonunu kullandık.

Bu kısımda yapmamız gerekenler ise çok basit. İlk olarak tahmin edilecek görseli yüklüyoruz, altındaki metin kutusuna sormak istediğiniz soru, en alt metin kutusuna ise sorunuzun cevabını yazmanız gerekiyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra üst kısımda bulunan menüyü kullanarak oyunumuzda kullanacağımız ses efektlerini, uygulama logomuzu ayarlamanız gerekiyor.

 ücretsiz mobil oyun/uygulama yapımını
ücretsiz mobil oyun/uygulama yapımını

Settings bölümüne gelerek uygulama isminizi, e-posta adresinizi girdikten sonra işlem tamamdır. Eğer uygulamanıza reklam ekleyip para kazanmak istiyorsanız “Monetization” sekmesinden gerekli Admob ayarlarını yaparak tüm işlemleri tamamlayabilir, oyununuzu indirip oynayabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sevgiliyi telefona kaydetme-grup isimleri-kırmızı kalp anlamı-kızlara güzel sözler-kızlara iltifatlar